Aktuality » Časovky na etapácích

zpět

25.02.2018

 

Zdarec všem.

Je obvyklé, že některá rozhodnutí se nemohou líbit zrovna všem zúčastněným, ale vždy se vše snad vysvětlilo nebo podložilo fakty. Návrh na zákaz časovkářských speciálů a další výzbroje na etapových časovkách měl své opodstatnění (srovnání rozdílů). Na schůzce pořadatelů nebyl nikdo proti,ale pak nastala chyba. Nedošlo mi, že tento zákaz je dosti zásadní a měl mít možnost se k němu vyjádřit každý, minimálně aspoň na závěrečném vyhlášení. To, co se po zveřejnění tohoto zákazu strhlo v diskuzi na webu SPACu mne motivovalo se daleko více zajímat všemu kolem časovkářských speciálů a ptát se na názor i ostatních členů SPAC. I vrchaři, které jsem oslovil nad tímto rozhodnutím kroutili hlavou i když jim to vyhovuje. Členové SPAC, kteří nedojíždějí v popředí to taktéž dost nechápali a vidí to jako né krok zpět, ale přímo skok stranou.

Něco jsem si o tom přečetl v časopise a zeptal se na názor dvou lidí, kteří kola stavějí. Dočetl a dozvěděl jsem se, že silniční kola se stavějí z čím dál více aerodinamických trubek, jenž jsou už dostupné i pro amatéry. Pořízení nádstavců nebo hrazdy je finančně dostupné pro každého z nás. Kdo si to dá na kolo, tak už to je časovkářské kolo nebo ne? I když to není tak moc vidět, tak vývoj jde i v tomto směru kupředu.

Vedení SPAC se rozhodlo reagovat na protesty takto. Na krnovském etapáku bude časovka dlouhá jen 6km a tak po dohodě s pořadatelem nebude na časovce žádné omezení jak kol, tak oblečení. Časovka na VC SPAC povede po okruhu s jedním pro mnohé asi nepříjemným kopcem (Staříč od Fryčovic). Kola a oblečení může být opět jakékoliv. Jediné co se nesmí použít je disk.