Rok 2008

V roce 2008 měl SPAC 16 závodů, kterých se zúčastnilo celkem 1644 závodníků, z čehož jich 496 bodovalo do průběžného pořadí v soutěži jednotlivců. Započítávaly se 2/3, tj. 11 nejlepších výsledků. V soutěži týmů bodovalo 37 klubů a oddílů.

2008_Paskov

Ve dnech 19. a 20. července v Bělči u Kladna uspořádala Unie amatérských cyklistů Mistrovství republiky Sdružení amatérských cyklistů (MR S.A.C.) a SPAC zde zastupovalo celkem 10 závodníků (Jan Baier, Tomáš Celta, Roman Galatík, Martin Kvapulinský, Vladimír Lysek, Milan Masný, Bohumír Mecner, František a Zbyněk Raška a Bogdan Zok). Z nich nejlepších výsledku dosáhli v časovce Milan Masný (Racing Olešná F-M) – 6. v kat D, Roman Galatík (CK Frenštát p.R.) – 7. v kat. B a Martin Kvapulinský (SK Valašského království) – 7. v kat. A. V silničním závodě pro SPAC nejlepší výsledek zajel Bogdan Zok (SK Šafrata Bohumín) – 5. v kat. C a Milan Masný (Racing Olešná F-M) – 10. v kat. D.

Smolný víkend to byl ale pro Romana Galatíka, který nejdříve v sobotní časovce přišel o bednu a možná i o titul amatérského mistra ČR díky zaseknutému řetězu a druhý den v silničním závodě v předposledním kole už v samostatném úniku po srážce s protijedoucím autem skončil se zlomeninami v pražské nemocnici.

V tomto ročníku bylo obnoveno mistrovství SPAC v časovce a silničním závodě, pro které byly vybrány závody Stonavská časovka a Mokrolazecká 60.

2008_MR

Kromě nejlepších šesti závodníků ve všech sedmi kategoriích a prvních tří družstev byly na závěrečném vyhlášení SPAC 2008, které se uskutečnilo 15. listopadu v restauraci a kulturním domě U čápů v Žabni u Frýdku - Místku, vyhlášeny nové doplňkové soutěže o nejlepšího časovkáře a vrchaře a odměněni byli i tři nejlepší cyklisté z celkem pěti, kteří dokončili všech 16 závodů.