Rok 2012

Tento rok začal závodem v Jeseníkách, cenou Trispolu. Byl to tzv. závod na zkoušku a tudíž měl speciální hodnocení: každý, kdo ho dojede, dostane 20 bodů, ať vyhraje nebo dojede na poslední místě, a tyto body se přičtou k 11ti nejlepším výsledkům za sezonu. Tuto zvláštnost dost lidí špatně pochopilo, což nadělalo zlou krev mezi účastníky SP. A jelikož bylo před sezonou změněno bodování (první dostal 60 bodů místo 40ti) kvůli vyrovnanosti závodníků, tak to vypadalo, že hned první závod rozhodne celkové pořadí.

2012

To se naštěstí nepotvrdilo. Hned druhý závod, časovka v Nošovicích,byl také specifický. Na požádání vedení Moravskoslezského svazu byla časovka mistrovská pro registrované cyklisty a to taky nadělalo trochu komplikace při určování pořadí. Další závody SP byly už prakticky bez problémů. Mistrovským závodem v časovce byl opět závod ve Stonavě. Mistrovský závod na silnici (Grand Prix Forman) se jel v Janovicích u Starého Jičína, pořádaný týmem Forman, který byl velmi dobře zorganizován. Na těchto dvou závodech si každý, kdo je dojel, připsal k vyjetým bodům ještě deset bodů navíc.

Cena Continentalu

Na MR amatérů jelo podstatně méně lidí než rok před tím. Bylo to způsobeno hlavně tím, že závody nebyly žádným způsobem zvýhodněny a tak se zúčastnilo ze SPACu 20 závodníků. A získali jediný titul - na silnici v kategorii E Vladimír Baťa. Mimo to jsme získali další 4 bedny. Přesto tento ročník SP byl nejpočetnější co do počtu závodníků, kteří se do poháru zapojili. Bylo nás 2308, což je nejvíc ze všech amatérských lig v rámci České republiky.

Grand Prix Forman

Na schůzi před závěrečným vyhlášením, které se opět konalo v Žabni, došlo k odstoupení dosavadního ředitele Tomáše Celty, kterého nahradil Pavel Krchňák. Další ztrátou pro SPAC bylo i /strong>ukončení činnosti hospodáře Petry Vyskočilové, kterou nahradila Simona Petrová. Závěrečné vyhlášení začalo udělením pamětních pohárů třem fotografům, kteří nezjištně fotili a umisťovali na web své fotografie ze všech závodů SP. Oživením také byla vynikající videoprezentace Slezského Poháru od Tomáše Galušky, kde byly emotivní fotografie doprovázené podmanivou hudbou. Byl to super zážitek! Další vychytávka byla při udělování pohárů jednotlivým závodníkům, které bylo doplněno krátkým spotem vyhlašovaného. Opět v režii Tomáše Galušky. Jediná kaňka na závěrečném vyhlášení vznikla zatouláním mistrovských dresů od firmy LAWI během poštovní přepravy pro vítěze jednotlivých kategorii.