Aktuality » Cena Trispolu - Jarní klasika 2012

zpět

Cena Trispolu - Jarní klasika 2012
29.04.2012
První letošní závod je úspěšně za námi. Připravili jej pro nás Draci z Vrbna. A dle mého názoru se jim povedl na výbornou!

V Karlovicích v Jeseníkách na nás čekalo nejen teplé a slunečné, ale hlavně pořádně větrné počasí. Pro celkem 115 závodníků byly připraveny tři kopečkovité trasy, nejkratší pro děti, 32km pro ženy a starší pány a pak dlouhá, 64km. Profil byl jednoduchý - na dlouhé trati byly vlastně jen čtyři kopečky :) 2x výjezd na Andělskou Horu, jednou nad Malou Morávku a pak na Hvězdu. Jak říkám, úplná brnkačka! ;) Trasa a její profil.

S krátkou tratí se nejlépe popral Vladimír Baťa, z žen zahájila silniční sezónu první výhrou Lucka Gruchalová a vítězství v kategorii ženy nad 30 let vybojovala Martina Novotná.

Na trati dlouhé jsme pak mohli sledovat boj hned několika borců a o vítězi se rozhodovalo až na cílové pásce z následující pětice závodníků: Lukáš Heinrich, Roman Galatík, Marian Hajzler, Břetislav Rohal a Tomáš Čer. A dojeli přesně v uvedeném pořadí, přičemž Lukáš Heinrich se stal vítězem kategorie B, kdežto Roman Galatík ovládl muže A. Za zmínku rovněž stojí, že hned na šestém místě dojel Junior Rostislav Brokeš a krátce po něm vítěz kategorie C Jan Strapek. Dlužím ještě kategorii D, kde vyhrál Robert Skřeček.

Již dlouho před závodem bylo rozhodnuto, že bodování bude odlišné. Cena Trispolu byla zařazena do poháru SPAC poprvé a zkušebně, jelikož mělo vedení SPAC obavy z hromadného startu a sjezdu na dlažebních kostkách v Karlově Studánce. Proto bude na konci sezony každému účastníkovi (bez ohledu na umístění) uděleno 20 bonusových bodů k celkovému součtu.

Celkové výsledky (i po jednotlivých kategoriích) naleznete v příloze na konci této aktuality.

Autor článku: Vojta Gruchala

 

Fotky ze závodu (budou snad postupně přibývat):

Vojta Gruchala - http://arezz.rajce.idnes.cz/2012-04-29_SPAC_Cena_Trispolu_-_bedna/

František Raška - http://www.raskafrantisek.estranky.cz/

příloha