Aktuality » Výsledek schůze v Žabni

zpět

25.08.2020

Zdarec všem.

Na schůzi jsme řešili tři body

1) podmínky bodování do celkového (konečného) pořadí

2) bodování Beskydského maratonu

3) etapový závod VC SPAC

 

ad1) pokud se uskuteční za sezonu minimálně 10 závodů a více, budou se škrtat 4 nejnižší bodové zisky za sezonu

       pokud se uskuteční méně jak 10 závodů, budou se škrtat 3 nejnižší bodové zisky za sezonu, zde jsme museli zohlednit skutečnost zbrklého zákazu hygienou závodu     Grand Prix Forman. Kdo ho preferoval a tudiž nejel na MR "získal" za víkend 2x nula bodů.

 

ad2) bodováním Beskydského maratonu nelze vyjít vstříc všem. A jelikož nechceme dělat nějaké složité bodování nebo různé přepočítávání v kterém by se většina ztratila, rozhodli jsme tak, jak to už je v propozicích na našem webu. Kategorie A B C pokud chtějí bodovat do SPAC musí absolvovat dlouhou trasu. K redukovanému pořadí se jim přičte 15bodů. Kdo si na to netroufne, přesto chce maraton objet, může absolvovat střední trasu za kterou, ale dostane jen bonusových 15bodů bez ohledu na pořadí.

Kategorie ŽA ŽB M D E F pokud chtějí bodovat do SPAC musí objet střední trasu. K redukovanému pořadí se jim přičte 15bodů. Kdo má vyšší ambice a chce si zajet dlouhou trasu, může, ale získá jen bonusových 15 bodů bez ohledu na pořadí. Kdo pojede krátkou trať nezíská žádné body.

 

ad3) po dlouhém přemítání a uvažování, kdy jsme si v rámci schůze projeli úseky trasy na kterých jsou semafory, jsme se rozhodli v rámci bezpečnosti nás cyklistů ZRUŠIT etapový závod a nahradit ho jen Mistrovskou časovkou. Co nás k tomu vedlo: na trase časovky ve Fryčovicích mezi firmou T - metall a restaurací U Chamráda v délce 800m je semafor. Další je na hranici křižovatky do Staříče. Sice ve směru na Brušperk, ale auta stojí přes celou křižovatku a nechceme riskovat kolizy při proplétání cyklistů mezi auty. Další semafor je před prudkým stoupáním před kostelem ve Staříči (o tom jediném jsem při povolování věděl). A v prostoru cíle v Chlebovicích je také zúžení 200m i když bez semaforu. I kdyby jsme tohle nějak vyřešili, to co se děje v Metylovicích opravdu nelze ošéfovat. Opravují mostek, kde jsou v délce 100m semafory, ale zúžení je tak velké, že tam ztěží projede autobus. Tato oprava měla být hotova do 20.8.2020, ale jelikož musí navíc budovat nějakou opěrnou zeď, požádala stavební firma o prodloužení stavby a tudiž semaforu až do konce října!! Ani jeden z nás jsme si nedokázali představit jak by se v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne jezdilo. Navíc tuto cestu hojně využívají i motoristé, kteří jezdí z FM do Frýdlantu a bydlí na úpatí masivu Ondřejníku. Důvodem je generální oprava mostu přes čtyřproudovku, z které nelze v daném místě odbočit. A ještě k tomu je další semafor v délce 200m před křižovatkou na Lhotku až na její hranici. Sice jsme zvažovali další alternativy, ale časově stihnout vyřídit nové povolení je nemožné. A tak v rámci uděleného povolení jsem zažádal o změnu, kterou jsem musel hodně dobře zdůvodnit, aby mi to nezatrhli celé a dali jsme na schůzi dohromady Mistrovskou časovku mezi Zelinkovicemi a Fryčovicemi. 

Prostě co nezmohl koronavir zmohli obce, kterými projíždíme.

Roman, Tomáš, Pavel