Rok 2010

Tour de Čupek 2010 V roce 2010 kalendář soutěže zahrnoval stejně jako v roce 2002 rekordních 19 závodů. V průběhu sezóny byly ale 2 závody bez náhrady zrušeny a k další změně došlo po tragickém úmrtí Jana Ferdyna, pravidelného účastníka závodů SPAC a vítěze kategorie E v roce 2009. Jím připravovaná závěrečná časovka, která se měla jet v okolí města Debowiec v Polsku byla nakonec zrušena a nahrazena v původně plánovaném termínu časovkou do vrchu z Krásné na Visalaje.

O cenu Krnova 2010 Všech 17 závodů se zúčastnilo celkem 1972 závodníků, z čehož jich 460 bodovalo do průběžného pořadí v soutěži jednotlivců. Započítávaly se 2/3, tj. 11 nejlepších výsledků. V soutěži týmů bodovalo 43 klubů a oddílů. Mistrovskými závody byly květnová Časovka Velké Heraltice a srpnová VC Lašska. Mistři zde kromě medailí poprvé oblékli i mistrovské dresy. Každý účastník s licencí SPAC, který závod dokončil, obdržel do průběžného pořadí bonusových 5 bodů. Další změnou v bodovacím systému na rozdíl od předchozího roku bylo násobení bodových zisků závodníků s licencí SPAC koeficientem 1,1. Kromě těchto dvou úprav byly doposud společně hodnocené ženy v této sezóně poprvé rozděleny do dvou kategorií - ženy A (15 až 29 let) a ženy B (30 a více let).

Zástupci SPAC se dokázali prosadit i během roku na republikové úrovni, když Ondřej Fierla (CK FESO Petřvald) se v červenci v Klatovech stal amatérským juniorským mistrem v časovce a v hromadném závodě na silničním mistrovství republiky Sdružení amatérských cyklistů (S.A.C. ČR), Ladislav Pelc (CK Frenštát p.R.) je silničním mistrem v kategorii D (muži 50 až 59 let) a Romana Daněčková (LOKO Krnov) v silničním závodě obsadila 3. místo.

vítězové SPAC 2010 Na závěrečném vyhlášení 13. ročníku SPAC 2010, které se už tradičně konalo v restauraci a kulturním domě U čápů v Žabni u Frýdku - Místku 16. října byly kromě nejlepších šesti závodníků ve všech osmi kategoriích a prvních tří družstev vyhlášeny doplňkové soutěže o nejlepšího časovkáře a vrchaře. Odměněni byli rovněž i 4 cyklisté, kteří dokončili všech 17 závodů. Zde také po 4 sezónách dosavadního šéfa soutěže Zbyňka Rašku vystřídal Tomáš Celta, který se stal pátým ředitelem v historii.