Rok 2011

V roce 2011 se uskutečnilo 16 závodů Slezského poháru, k nímž se do celkového hodnocení připočítávaly dva závody MR amatérů ve Slaném, které byly na žádost SACu zařazeny do našeho kalendáře a zvýhodněny koeficientem 1,5 coby motivační prvek. To se nakonec ukázalo jako nešťastné řešení. Sice se MR zúčastnilo z naší ligy 33 závodníků a Tomáš Celta se stal mistrem ve své kategorii a navrch zajel absolutně nejlepší čas v časovce jednotlivců.
Problém vznikl v tom, že díky koeficientu ti, kdo se vydali do Slaného, získali vlastně závod navíc do celkového hodnocení, do kterého se započítávaly opět 2/3 závodů a to při vyrovnanosti soutěže značně ovlivnilo celkové výsledky SP.

Bělské okruhy

Mistrovství SPACu s hromadným startem se konalo ve Velké Polomi, kde je jeden z nejtěžších okruhů celého SP. K náročnosti se přidal vítr a horko, takže hodně účastníků dojíždělo do cíle po jednotlivcích. Mistrovská časovka se opět uskutečnila ve Stonavě. Během celého poháru bodovalo 160 závodníků v osmi kategoriích. Celkové vítězství družstev obhájil tým Frenštát pod Radhoštěm 1.

Bělské okruhy

Po Mokrolazecké 60 se naše liga i na chvíli zviditelnila v celorepublikovém měřítku díky Michalovi Figurovi, který nezjištně pomohl závodníkovi, jenž zkolaboval během závodu. Hodil celý závod za hlavu a poskytl pomoc jednomu z nás, který s největší pravděpodobností podcenil pití v horku, které tento den panovalo. O této události se dozvěděla redakce MF Dnes a zveřejnila ho v celostátním vydání v rubrice fair play činů, kterou tento rok vyhlásila.

Stonava

Závěrečné vyhlášení proběhlo již tradičně v Žabni, kam si cestu našlo asi 110 účastníků SP a dalších příznivců tohoto seriálu.

Zpět